Bytové domy

Poskytujeme dodávky a montáže fotovoltaických panelů na střechy bytových domů. V oboru stavebnictví se pohybujeme již 26 let. U nás máte jistotu stabilní společnosti, záruku kvality služeb a rychlosti vyřízení objednávky.

Buďte napřed. Investujte do fotovoltaiky.

Informace o čerpání dotace

Dotační program Nová zelená úsporám
Fotovoltaika je aktuálně podporovaná dotačním programem Nová zelená úsporám platným od října 2021, díky kterému tak můžete ušetřit až 50 % nákladů na realizaci fotovoltaické elektrárny. 
Veškerou potřebnou dokumentaci a administrativu navíc vyřídíme za Vás. Rychle a spolehlivě.

Jak fungují FVE

Vlastní fotovoltaická elektrárna je efektivní způsob, jak produkovat elektrickou energii pro chod domácnosti. Navíc je ekologicky přívětivá a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Vy se tak můžete věnovat rodině a FVE neustále šetří Vaši peněženku. 

Buďte napřed. Investujte do fotovoltaiky. 

Proč právě my?

  • Veškerou dokumentaci potřebnou pro uznání dotací vyřídíme za Vás.
  • Zhodnotíme technické parametry Vaší střechy a navrhneme individuální řešení.
  • Fotovoltaické panely Vám dodáme a naistalujeme.
  • Výkup přebytečně vyrobené elektrické energie v případě potřeby zařídíme za Vás.

Co je naší prioritou?

  • Spolehlivost. Vše potřebné za Vás vyřídíme a Vy tak můžete být bez starostí.
  • Profesionalita. Máme za sebou již mnoho let zkušeností.
  • Individuální přístup. Vždy navrhneme optimální řešení na míru Vašim potřebám.
  • Kvalita služeb. S námi máte jistotu, že jste udělali správný krok.
  • Jsme tu pro Vás. V případě nejasností se na nás vždy můžete obrátit.

Postup práce

Vyřízení poptávky

Nejdříve zhodnotíme stav a veškeré technické parametry Vaší střechy (typ střešní krytiny, sklon střechy, rozměry, orientace, …) a v celkovém kontextu Vašich konkrétních potřeb (například spotřeby energií ve Vaší domácnosti) Vám nahrneme optimální řešení FVE na míru. Díky tomu vytěžíte z Vaší fotovoltaiky maximum. Navíc za Vás můžeme podat žádost o rezervaci výkonu u Vašeho stávajícího distributora energií.

Uzavření smlouvy o dílo

Po dokončení a schválení návrhu společně uzavřeme smlouvu o dílo. Ve smlouvě budou transparentně uvedeny veškeré konečné ceny, důležité termíny či záruční podmínky. Pokud budete chtít, můžeme za Vás veškerou další administrativu vyřídit. V tomto případě podepíšeme ještě plnou moc.

Tvorba projektové dokumentace

S instalací FVE souvisí velké množství papírování. V této fázi tvoříme veškerou projektovou dokumentaci a především začínáme vyřizovat žádost o dotaci. Dále se pak jedná například o souhlas připojení do distribuční sítě či dotazník výrobny pro ČEZ atd.

Instalace a revize elektrárny

Když jsou veškeré potřebné papíry vyřízeny, následuje instalace. Společně se domluvíme na vhodném termínu, kdy přijedou technici a provedou řádnou instalaci panelů. Poté přijde na řadu odborná elektrikářská revize, zda je všechno v pořádku. Důležité je, že stále všechno probíhá ve zkušebním provozu. 

Vyřízení administrativy

Když je elektrárna zprovozněna, je kvůli ostrému provozu nutné vyřídit ještě další dokumenty. Jedná se například o smlouvu s distribuční společností, výpis z trestního rejstříku na příslušné úřady, předání revizní zprávy elektrického zařízení či žádost o udělení licence na Energetický regulační úřad. Vše můžete samozřejmě nechat na nás.
Z

Výroba elektřiny

Hurá! Nyní už můžete používat fotovoltaiku a čerpat tak veškeré výhody související s výrobou vlastní elektřiny!