Máme skladem hybridní střídače SOLAX POWER 4. generace

Abychom byli schopni plnit požadavky našich zákazníků v přijatelných lhůtách, investovali jsme do skladových zásob a nově poskytujeme hybridní střídače SOLAX POWER 4. generace v kombinaci s bateriovým úložištěm TRIPLE POWER. Díky tomu jsme schopni plnit zakázky bez zbytečného prodlení.

Hlavní výhody hybridního střídače SOLAX POWER 4. generace:

1.     Dosažení až 150% asymetrie na jedné fázi

Zejména v českém prostředí představuje asymetrický provoz střídače velmi důležitou funkci. Nově však střídač umí na jednotlivých fázích ještě efektivněji rozdělovat vyrobenou energii. V praxi to znamená, že při zvýšené spotřebě na jedné fázi, může střídač převést až 150% výkonu právě do té fáze, kde je to potřeba. Pro uživatele to přináší ještě lepší využití solární energie, ať už přímo z panelů či akumulátorů.

2.     Téměř nulové přetoky do sítě

Přestože celá řada dostupných hybridních střídačů nabízí funkci nulových přetoků do sítě, v praxi to většinou vypadá jinak. Zejména při malé aktuální spotřebě mají střídače problém eliminovat přetoky. Čtvrtá generace hybridů SolaX však dosahuje maximálně okolo 8 – 14 W i na nezatížených fázích.

3.     Integrovaný back-up a rychlost zálohy méně než 10 ms

Nově je pro zjednodušení systému a úsporu vstupních nákladů funkce externího EPS boxu integrována přímo do střídače. Navíc však integrované stykače umožní přepnutí při výpadku AC na záložní zdroj v rychlosti menší než 10 ms. To zajistí i plynulý provoz většiny počítačů.

4.     Efektivnější řízení spotřeby

Hybridy jsou nově vybaveny výstupním bezpotenciálovým relé pro signalizaci přebytků. Relé slouží k maximalizaci využití vyrobené energie pomocí nastavení parametrů přetoků ve střídači z fotovoltaiky či baterie (ve spojení s SOC). Jednoduše tak lze energii z přebytku směřovat na libovolné spotřebiče např. systém vytápění domu, ohřev vody či wallbox pro nabíjení elektromobilu.

5.     All-in-one řešení

SolaX Hybrid G4 existuje ve dvou provedeních. Jedna varianta je pro instalaci střídače samostatně a druhá je pro řešení all-in-one s bateriemi T30. Pro instalaci druhé varianty je nutné si pořídit tzv. matebox, který nejen podstatně zkrátí a zjednoduší instalaci celého systému, ale koncový uživatel získá jedno designové zařízení, ve kterém je vše (střídač i baterie). Atraktivní design all-in-one byl oceněn v prestižní soutěži Red Dot Award Product Design 2021. V neposlední řadě potom celý systém disponuje krytím IP65 s možností umístění ve venkovním prostředí.

6.     Minimalizace vlastní spotřeby

Oproti předchozí generaci se snížila hodnota vlastní spotřeby energie střídače o 10 W.

Pro naše zákazníky stále hledáme ty nejlepší výrobky na trhu a neustále naše řešení optimalizujeme.